Nauka jazdy konnej

Szkolimy z zakresu jeździectwa zarówno dzieci jak i dorosłych. 

Nauka jazdy
Nauka jazdy konnej składa się z wielu etapów. Najczęściej zaczynamy swoją przygodę z jeździectwem od nauki czyszczenia koni, a później sięgamy nawet po międzynarodowe zawody. Tak naprawdę ciągle uczymy się nowych rzeczy. Nasz poziom jazdy nigdy nie stoi w miejscu i z czasem uczymy się nowych umiejętności. Musimy pamiętać, że każdy koń wymaga indywidualnego podejścia i użycia innych metod. Ważne jest wtedy odpowiednie potraktowanie konia. Tego wszystkiego możemy nauczyć się dzięki regularnym treningom jazdy konnej oraz pomocy dobrego instruktora.


Mobirise Website Builder
Mobirise Website Builder

Etapy zdobywania umiejętności w treningach jazdy konnej

Musimy pamiętać, że do każdego jeźdźca instruktor podchodzi indywidualnie! Każdy jest inny. Jedni uczą się czegoś szybciej, a drudzy wolniej. Instruktor idealnie dobierze nam ćwiczenia do naszego poziomu umiejętności.

Na pierwszej jeździe instruktor tłumaczy nam jak przygotować konia do jazdy. Następnie na ujeżdżalni wsiadamy na konia, regulujemy strzemiona i budujemy pewność siebie w siodle. Instruktor daje nam ćwiczenia na rozluźnienie i zaufanie oraz uczymy się trzymać wodze i kierować koniem.

Zazwyczaj na następnej jeździe instruktor bierze nas na lonże, powoli zaczynamy uczyć się kłusować. Kilka następnych jazd zazwyczaj to stęp, samodzielny kłus, wolty i zatrzymania. Nasze nogi muszą przyzwyczaić się do nowej pozycji. Gdy już dobrze radzimy sobie z kierowaniem i nasze nogi dobrze trzymają się w siodle, możemy spróbować pierwszego galopu na lonży. Gdy instruktor stwierdzi, że dobrze nam idzie może puścić nas z lonży i możemy samodzielnie galopować po placu.

Po nauce samodzielnego galopu możemy spokojnie jechać w teren i cieszyć się ładnymi widokami. Na dalszych jazdach możemy ćwiczyć jazdę przez drągi i małe krzyżaczki, aż po wysokie przeszkody, bądź figury ujeżdżeniowe.

Mobirise Website Builder

Instruktor jazdy konnej

Kluczową rolę w czasie treningów pełni instruktor. Powinien on być doświadczony, dobrze znać naturę koni i instynktownie wyczuwać nastrój zarówno konia jak i jeźdźca. Taką możliwość dają tylko lata spędzone na hodowli koni. Doskonały instruktor myśli jednocześnie o dobru konia i jeźdźca oraz o dobraniu dobrych ćwiczeń do naszego poziomu jazdy. Taką właśnie kadrę spotkasz na naszym ranczo!


Zaufaj nam i odwiedź nasz ośrodek

Ranczo Gościszów pomoże zdobyć Ci wszystkie umiejętności. Jesteśmy otoczeni malowniczymi terenami, które umożliwiają wyjazdy w teren na koniach dla zaawansowanych jak i intensywne treningi jazdy konnej z instruktorem dla początkujących. Instruktorzy są wykwalifikowani, mają indywidualne podejście do każdego, są mili i dbają o dobro konia i jeźdźca. Ranczo posiada pensjonat dla koni (możesz u nas zakwaterować swojego konia na dłużej), miejsce socjalne i dobrze przygotowane miejsca do jazdy konnej. Zapraszamy wszystkich poszukujących miejsca do trenowania jazdy konnej w okolicach Lubania, Bolesławca, Zgorzelca i Legnicy na niezapomniane treningi i spotkania z pięknem natury. 

AI Website Generator